Kobiece sprawy

Energiczna na emeryturze
Wiek tak w gruncie rzeczy to tylko numer. Możesz posiadać 55 lat, lecz wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednak możesz też posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie dbasz o własne ciało i co robisz, by pozostać aktywną.

dla kobiet

Działalność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, że jeśli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 czy też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla dam na emeryturze są rozliczne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre rodzaje ćwiczeń mogą również pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one też silnie zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.