hydrolat do glinki

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, bo mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować wedle ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, niemniej jednak i o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.