odwyk dla alkoholika 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie zamknięte dla alkoholików

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez zespół ekspertów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także rozpocząć debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma poprawnego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.